İçeriğe geç
Anasayfa » Halı Yıkama » Halı Yıkama Kahramanmaraş

Halı Yıkama Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halılar firmamız tarafından yıkanmak amacıyla evlerden veya iş yerlerinden alınarak firmamıza yıkanmak ve temizlenmek üzere getirilen halıların temizleme ve ayrım aşamalarında karışmaması için kişiye özel verilen bir abone numarası veya barkod numarası, tüm halılara tek tek iliştirilir. Bu tür halı barkotlama, halılarda karışıklığı gidermek için, yapılması gereken bir yöntemdir.

Adreslerden alınan halıların yıkama işlemine geçmeden önce, toplanan tüm halılar türlerine göre ayrılmaktadır. Bu işlemin sebebi ise halı çeşitlerine göre uygulanan yıkama işlemi olmaktadır. Bu ayrıştırma ile halıların türlerine göre, yıkama işleminde kirlilik durumuna göre kullanılacak halı yıkama Deterjanlarının halıya zarar vermemesi adına en uygun oranda malzeme kullanılmalıdır. Halılarda türleri açısından diğer halılara göre daha hassas olan halılarda yıkama işlemi ve kullanılan temizlik malzemesine çok iyi özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu duruma örnek verecek olursak normal bir makina halısı ile bir el dokuması halı arasında çok fark olmaktadır. Bu halılardan birisine kullanılan deterjan diğerine de aynı oranda kullanılmamalıdır. Ayrıca eğer yıkama işlemine tabii tutulacak halı üzerinde çıkması mümkün olmayan lekeler veya yırtıklar mevcutsa müşteriye derhal bilgi verilmesi gerekmektedir. Çünkü haber verilmeden yapılan işlemlerde müşteri ve halı yıkama firmaları da zarar göre bilmektedir.

Halı Yıkama İşlemine Geçilmesi

Halı yıkama işlemi ve durulamadan sonra yıkanan halılar üzerindeki biriken suların kalmaması için sıkma ve kurutma işlemine tabi tutulmaktadır. Halı sıkma işlemi kazan tipi veya rulo tipi tabir edilen sıkma makinalarında yapılmaktadır. Bu durumdaki aşama sonunda halılar % 95 oranında sudan arındırılmış bir vaziyette olacaklardır. Bu halılara sadece dokunulduğunda hissedilecek nem oranı olan halılar sıkma aşamasından sonra, halılar için özel olarak hazırlanmış kurutma odalarına alınmaktadır. Halı kurutma odaları her firmanın bünyesine göre değişiklik göstere bilmektedir. Halı kurutma odaları kış ayları için özel hazırlanmış bölmeler olmaktadır. Kahramanmaraş Halı Yıkama olarak kurutma odalarımız yılın her günü 4 mevsim hizmete cevap verebilecek kapasitededir. Kurutma odasında tamamen kuruyan halılar kuruma aşamasından sonra da bir süre havalandırılma yapılarak paketleme aşamasına geçilir.

Call Now ButtonHalı Yıkama Servis Çağır